31 травня 2018 року на комунальному підприємстві “Житомирводоканал” відбувся запуск нових насосних агрегатів марки Д2500/62 з асинхронними двигунами та частотних перетворювачів, які були нещодавно змонтовані.

Комп'ютеризована система із закладеними параметрами дозволить керувати частотними перетворювачами, які без різких перепадів зможуть змінювати режими подачі води на місто, в залежності від пори доби.

Це нововведення є одним з елементів модернізації та реконструкції, що відбуваються на комунальному підприємстві, та дозволить підвищити тиск води в мережах міста (особливо відчутно це буде для мешканців верхніх поверхів). Вже зараз тиск підвищився з 5,2 атмосфер до 5,5. Також відчутне збільшення тиску з 3 атмосфер до 4 відбудеться вночі.

Встановлення частотних перетворювачів, що регулюють тиск не за допомогою засувки, а плавно змінюють швидкість обертання відцентрових насосів відповідно до обсягів споживання води, зводить до мінімуму виникнення гідроударів, що було причиною більшості аварій на мережах міста.

Ще одним позитивним моментом є значна економія електроенергії, орієнтовна цифра якої становитиме 2373500 кВт год/рік.