Цьогоріч фахівці Житомирводоканалу відремонтували у місті 50 водорозбірних колонок. Усього у підприємстві на балансі перебуває близько 100 таких об’єктів, під’єднаних до централізованого водопостачання.

Учора водоканалівці відновили роботу водорозбірних колонок на вул. Кривий Брід та вул. Купальній: замінили кран, трубу, ежектор. Майстер водопровідних мереж Петро Пікуль розповідає, що найбільшою проблемою є те, що колонки, встановлені на вулицях міста, і запчастини на них виготовлялися у Криму. Аналогів окремих запчастин на українському ринку немає, тому деталі, які виходять з ладу, працівникам водоканалу доводиться виготовляти вручну: окремі із них виготовляють слюсарі у майстерні (муфти, різьби), деякі – спеціалісти відділу з обслуговування мереж реконструюють прямо на місці проведення робіт..
 
За день бригада може відремонтувати 4 – 5 колонок.

Сьогодні в Житомирі 449 домоволодінь (або 810 громадян, офіційно зареєстрованих в цих будинках) отримують воду з вуличних колонок.
Їх утримання для КП «Житомирводоканал» є збитковим видом діяльності, але підприємство і надалі буде виконувати цю соціальну функцію, бо в місті все ще є споживачі, які отримують воду безпосередньо з колонок.

Минулоріч співробітники водоканалу 266 разів виїжджали на заявки стосовно відновлення роботи водорозбірних колонок.