В Україні існує проблема утилізації осаду стічних вод. З кожним роком об’єм осаду зростає, а наявні мулові майданчики водоканалів не в змозі прийняти весь їх об’єм.

Для вирішення проблеми накопичення, складування та утилізації мулу, КП "Житомирводоканал" звернулось до науковців. 16 липня на підприємство завітала делегація фахівців із Інституту водних проблем та меліорації НААН, щоб розглянути питання використання мулу з очисних споруд каналізації у якості мінеральних добрив. Під час зустрічі було обговорено проєкт виготовлення органічних, екологічно безпечних добрив із мулу з додаванням опалого листя і перспективи його використання. Експерти переконують, що мул на очисних спорудах — це не проблема, а актив, який може допомогти аграріям вирощувати екологічно безпечну продукцію, адже ці добрива матимуть ряд переваг у порівнянні із хімічними: вони можуть бути дешевшими, кориснішими і ефективнішими.

Під час зустрічі із науковцями та експертами була також обговорена проблема маловодності річки Тетерів, труднощі із забезпеченням міста водою, пов’язані із її обмілінням. У рамках рішення РНБО перед нами постало завдання дослідження альтернативних методів водопостачання Житомира. Інститут водних проблем та меліорації розробив 3 напрямки, у яких вестимуться дослідження: поглиблення водосховища і збільшення корисного запасу води, вивчення запасів та стану підземних вод, дослідження можливості повторного використання води. Задля вирішення цієї проблеми КП “Житомирводоканал” звернувся за допомогою і до Світового банку.