Сьогодні розпочався Lviv Eco Forum - 2023. Це щорічний захід, що є майданчиком для обговорення проблем водопровідно-каналізаційної галузі, екології та збереження природних ресурсів.

Цього року форум проходить під гаслом «Відбудуємо Україну разом». Лейтмотив заходу - робота галузі водопровідно-каналізаційного господарства під час війни: втрати, ризики та перспективи відновлення.

Подія була організована Асоціація Укрводоканалекологія, за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine у співпраці із NGO LEF та Львівська міська радаУчасть у ній взяли понад 270 учасників, зокрема депутати Верховної Ради України, представники Мінінфраструктури, Міндовкілля, Державне агентство водних ресурсів України, представники органів місцевого самоврядування, міжнародних донорів, гості з Німеччини, Польщі, Литви, Данії, Швейцарії, експерти, 53 представники водоканалів та більше 50-ти бізнес компаній із України та закордону.
 
Відкрив захід мер приймаючого міста, Андрій Садовий: «Сьогодні представники всіх водоканалів є однієї великою родиною. Ми не ділимося за назвою міст, назвою водоканалів, бо сьогодні всі громади атакуються агресором. Дуже багато представників наших комунальних служб на війні, на передовій. Багато поранено і багато, на жаль, ми втратили. Тому наша перемога буде мати дві частини: деокупація всіх наших земель і перебудова України.

Можна прожити без багатьох сервісів, але не можна прожити без води. Вода – це життя. І кожен з тут присутніх, вкладає свою особливу лепту, щоб галузь водопостачання не просто виживала, а щоб розвивалася. Одне з дражливих питань сьогодні – це вибудовування тарифної політики. Тут важливо вийти на правильне ціноутворення, бо не маючи інвестицій, важко розвиватися.

Також вважаю, що було б дуже правильно вибудувати у Львові свого роду «Водну резиденцію», щоб представники водоканалів різних міст України приїздили сюди і разом з міжнародними колегами обмінювалися досвідом. Нам треба знати, що робиться у світі у цій сфері, і працювати на рівні з сучасними можливостями».
Учасників форуму під час відкриття привітав президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький. Він наголосив, що на цьогорічному Lviv Eco Forum необхідно вирішити гострі питання, адже галузь опинилась на межі виживання. Повномасштабна військова агресія рф за півтора роки призвела до значних руйнувань водопровідно-каналізаційної інфраструктури у багатьох містах України. І без того критичну ситуацію, в якій опинилися українські водоканали, ускладнює невстановлення водопостачальним підприємствам економічно обґрунтованих тарифів.

Фахівці Житомирводоканалу також беруть участь у форумі, на якому обговорюватимуться питання підготовки нормативно-правових актів для реалізації положень Закону України "Про водовідведення та очищення стічних вод", європейський досвід сталої трансформації підприємств водопровідно-каналізаційної галузі.