Планова профілактична дезінфекція та промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік (навесні та восени) на підставі плану, який погоджується з міськвиконкомом і санітарною службою міста.

Відповідаємо на найпоширеніші запитання споживачів щодо промивки та дезінфекції мереж.

Як проводиться промивка водопровідних мереж?

Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:
– випуск води із водопровідних мереж міста;
– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концетрацією гіпохлориту натрію;
– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;
– здійснення постійного лабораторного контролю якості води;
– подача споживачам питної води.

Яка речовина використовується для дезінфекції мереж?

Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров’я людини. Його використання регламентоване Інструкцією із застосування гіпохлориту натрію для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання, затвердженою наказом Мінрегіонбуду №18 від 18.05.2007 р. та відповідає «Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року № 400, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 липня 2010 року за № 452/17747».

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби КП “Житомирводоканал” (0412) 24 08 10 та повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з’являються потоки води?

Після проведення загальноміської промивки водогонів та їх знезараження проводиться випуск води із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію шляхом відкриття пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Характерним є те, що гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації, не спричиняючи шкідливої дії довкіллю через незначні концентрації залишкового хлору.