29-30 листопада у Житомирі проходив Перший водний форум Житомирщини, присвячений шляхам сталого розвитку водного господарства. Цей захід зібрав представників комунальних підприємств, експертів галузі, представників влади, громадських організацій та бізнесу, зацікавлених  у вирішенні водно-екологічних проблем та поглибленні співпраці між учасниками з різних секторів для спільної роботи у сфері водних ресурсів. Загалом у ньому взяло участь близько 130 учасників.



«Захід важливий. Не лише тому, що будемо обговорювати стратегічні речі. А тому, що ми працюємо на те, що отримують наші майбутнє покоління. Коли в таких умовах, в час повномасштабної війни ми обговорюємо теми екології, теми майбутнього. Це вражає. Це надихає. Боремося, віримо в ЗСУ, та будуємо майбутнє для наших дітей. Дякую GIZ за багаторічну працю з Житомиром. Ми починали з маленьких проєктів. І вже маємо великі здобутки. Зменшення викидів СО2, наприклад. Впевнений, ця робота, перший водний форум Житомирщини, теж дасть вагомі результати в майбутньому. Дякую всім партнерам, які нам допомагають. Дякую UNICEF. Складні умови. Але завдяки фінансовій підтримці водоканалів України — можемо модернізуватись. Дякую всім партнерам! Дякую словенському фонду, який надав грант на реконструкцію ГКНС. Це все — вклад в майбутнє. Дякую Світовому банку. Ще чекаємо на відкриття наших сучасних очисних споруд», — Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова. 



Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький окреслив проблеми галузі, подякував міжнародним партнерам, які не лишили підприємства водопровідно-каналізаційної галузі в скруті, та висловив надію на вирішення питання сталого функціонування галузі, яка б стала поштовхом для її розвитку.

 Директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик розповів про перебіг реалізації міжнародних проєктів, розпочатих ще до війни: "У цьому місяці ми завершили реконструкцію головної каналізаційної насосної станції міста, наступного року завершимо будівництво сучасних очисних споруд каналізації".



Фахівці 20 водоканалів, які відвідали форум, ділилися досвідом боротьби із найголовнішими викликами, які постали перед ними, зокрема складністю процесу водопідготовки, зумовлену значним погіршенням якості води у водосховищах: накопиченням осаду, зростанням рівня марганцю, що значно ускладнює процес очищення води; ділилися успішними кейсами реконструкцій головних водоканалівських об'єктів, які дозволили оптимізувати процеси водопідготовки та водовідведення; узагальнювали досвід впровадження цифрових технологій з метою обробки, систематизації та передачі даних, з якими працюють водоканали.

Під час форуму з нагоди 125-річчя Житомирводоканалу почесними грамотами, вітальними адресами та годинниками від міського голови були нагороджені кращі фахівці підприємства.



Напрацювання форуму стануть основою розділу про водні ресурси Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади.



Організатори форуму — Житомирська міська рада в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.