Знайти таку професію, щоб згодом ідеї та плани переросли у «справу душі», – для молодої людини завдання не із легких, тому батьки, вчителі, викладачі мають допомогти їй проаналізувати власний потенціал та ознайомити із сучасними професіями.

Фахівці нашого підприємства тісно співпрацюють із навчальними закладами міста: для наймолодших ми проводимо пізнавальні зустрічі, у яких розповідаємо про діяльність водоканалів; старших знайомимо із особливостями професій, представлених на нашому підприємстві, розповідаємо про роботу наших відділів.

Очільниця контрольно-вимірювальної лабораторії з додержання санітарно-гігієнічних норм водопостачання Ольга Купрієць стала спікером проєкту «Запрошені професіонали», що реалізується Житомирським державним університетом ім. І. Франка.

Ольга Леонідівна зустрілася зі студентами природничого факультету, аби розповісти їм про специфіку лабораторії, особливості функціонування її хіміко-технологічного, біологічного та радіологічного відділів.

На зустрічі здобувачі вищої освіти дізналися, що фахівці контрольно-вимірювальної лабораторії у цілодобовому режимі контролюють якість води з Денишівського та Відсічного водосховищ та на усіх етапах водопідготовки. Окрім того, вони досліджують якість питної води із розподільчої мережі (водорозбірних колонок), житлових будинків, природніх джерел, колодязів тощо.

Лабораторія проводить контроль якості питної води за 48 показниками: мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними і радіологічними, а інженери-технологи добирають оптимальні дози реактивів для води, яка після очистки потрапляє у водогін міста.

Студенти розширили свої знання щодо основних критеріїв та показників якості питної води, дізнались про особливості пробопідготовки, а також дізналися про специфіку представлених у лабораторії професій.

Сьогодні – студент, завтра – працівник! Віримо, що під час таких заходів нам вдається пробудити вогник цікавості до надважливого підприємства та інтерес до тих процесів, які дозволяють забезпечити наше місто водою та водовідведенням – послугами, без яких неможливо уявити життя у цивілізованому суспільстві.