Водоканали є заручниками своїх боржників, наше підприємство — одне із тих, що надає послуги, за які не всі споживачі розраховуються. Багатомільйонна заборгованість абонентів — одна із причин того, що водоканал змушений шукати додаткові джерела фінансування, які б дозволили погасити власні борги за спожиту електроенергію та закупити реагенти на очищення води. У випадку, якщо підприємство опиниться в борговій ямі через неможливість оплатити рахунки за спожиту електроенергію, через призупинення водопостачання страждатимуть абсолютно усі абоненти.

Наразі споживачі заборгували підприємству більше 20 млн грн. Водночас не лише окремі абоненти, а й підприємства систематично порушують умови укладеного з нами договору про відпуск води та приймання стічних вод щодо своєчасної оплати за отримані послуги. Серед таких — Новогуйвинський ВЖРЕКП, який заборгував КП “Житомирводоканал” близько 700 тис грн.

У жовтні місяці водоканал надіслав претензію вищезгаданому суб’єкту господарювання. На той момент сума боргу сягала близько 360 тис грн. 4 листопада, у день, коли підприємство повинно було відключити селище від водопостачання, керівництво ВЖРЕКПу взяло на себе зобов’язання оплатити борги до 20 грудня. Проте за 2 місяці сума боргу зросла майже у 2 рази. 16 грудня КП “Житомирводоканал” надіслало лист-попередження про відключення водопостачання 20 грудня. Наразі на рахунок підприємства кошти за спожиті послуги не надійшли. Надалі водоканал не має змоги надавати селищу послуги безкоштовно, адже ця заборгованість лягає на плечі мешканців Житомира.