Минулого тижня КП «Житомирводоканал» проводило роботи з реконструкції північного магістрального трубопроводу, тому по всьому місту був знижений тиск води, пояснює Андрій Нікітін.
 
«Зараз ми знаходимося біля річки Кам'янка, під якою проходить найбільший за діаметром дюкерний перехід, який належить до магістрального трубопроводу, що постачає 50% води мешканцям Житомира. Минулого тижня ми займалися реконструкцією дюкерного переходу. А саме, ми санували діаметр 1000 мм меншим діаметром 700 мм. Дюкерний перехід складається з двох трубопроводів, і один з них 19 жовтня був реконструйований», – пояснює Андрій Нікітін.

В найближчі тижні роботи на цій ділянці мають продовжитися, у зв'язку з цим за деякими адресами знову можливі проблеми з водопостачанням.

«Ми знаходимося у найнижчій частині магістрального трубопроводу. Нам потрібно буде дві ділянки, більш як 1 км в бік Мальованки й у зворотню сторону трохи менш як 1 км потрібно реконструювати, саме санувати трубопровід новими трубопроводами з якісних матеріалів. За умовами контракту, до кінця жовтня наступного року ми маємо закінчити цю реконструкцію. Це остання ділянка, попередні ділянки ми реконструювали і отримали доволі гарний результат. Великі трубопроводи не можливо реконструювати або розпочати реконструкцію без тимчасового обмеження тиску. Обмеження тиску в системі саме для цього трубопроводу дає незручності з водопостачання для  верхніх поверхів багатоквартирних будинків, починаючи з 4-5 поверху будуть на декілька годин проблеми з водою, всі інші будуть з водою, а приватний сектор – це мало стосується», – говорить директор Андрій Нікітін.

Також директор КП «Житомирводоканал» пояснив, що у жовті двічі виникали проблеми на водопровідній насосній станції, яка також в стадії реконструкції.

«Насосна станція другого підйому також перебуває в стані реконструкції, в ході якої ми встановлюємо нове обладнання і це обладнання є високоефективним і більш чутливим. Обладнання виготовляється в Європі, де немає таких проблем з електропостачанням, тому воно чутливе до цього. Але цей процес не означає, що ми будемо постійно перебувати у стадії, коли у нас вимикається світло, то вимикається водопостачання. Зараз ми налагоджуємо систему, щоб вона була менш чутлива. Зараз найбільш важливий процес, який буде тривати протягом трьох тижнів і такі ситуації можливі. Але я впевнений, що ми вже близькі до того, щоб налагодити його і зробити обладнання менш чутливими до таких перепадів», – розповідає директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Завдяки реконструкції водоканал сподівається в майбутньому отримати стабільний тиск, покращення якості води та зменшення її втрат. Натомість, за словами Андрія Нікітіна, житомиряни мають бути готові до проблем з водопостачанням під час цього процесу.

«Ми не можемо обіцяти стабільність під час реконструкції, це фізично неможливо, але після цього має стати краще», – говорить Андрій Нікітін.

Джерело: https://www.zhitomir.info/news_203401.html