2020 рік для КП “Житомирводоканал” став роком масштабних проєктів, які ще не завершені, але вже мають відчутний ефект - розповідає директор підприємства Андрій Нікітін:
 
“Найважливіше, що вдалося зробити для наших мешканців - це реконструкція південного магістрального трубопроводу. Це 6 км мереж великого діаметру та дюкерних переходів. Завдяки цьому мешканці промислової та центральної частин міста, а також Зарічан та Станишівки отримали збільшений тиск подачі води, а ми отримали суттєве зменшення втрат води, які складають 10 000 м3 води на добу. “
 
Нові очисні споруди каналізації — проєкт, що також був у пріоритеті. Нині тривають роботи, які планують завершити вже в наступному році.
 
“Можна сказати, що на 50% основна маса бетонних робіт вже проведена. Наступного року нас чекає будівництво ще 50% та встановлення обладнання, яке вже почало надходити на наше підприємство” - розповідає очільник водоканалу. 
 
В наступному році зможемо спробувати воду з-під крану на смак. Звісно, поки що це не вирішення проблеми в цілому, але початок закладено.
 
Зараз високими темпами триває розбудова очисних споруд води. Введення в експлуатацію об’єкту, який так чекають наші мешканці, запланований на 2022 рік, але ми б хотіли порадувати мешканців якісною питною водою вже в наступному році. Тому в нашому тарифі закладено кошти на закупівлю активованого вугілля, яке суттєво покращить смакові характеристики нашої води, яка значно погіршена станом нашої річки. Цей негативний компонент ми приберемо в наступному році. На мою думку, це стане великим кроком для задоволення запиту наших мешканців щодо питної води з крану” - каже Андрій Нікітін.
 
Разом з тим, на підприємство чекають серйозні виклики. Андрій Нікітін говорить, що очікується водна криза, яка практично настала минулої весни. А нині вже порушений процес зимового утримання та наповнення річок. Аби воду не довелось за декілька місяців подавати погодинно, водоканал розробляє план порятунку.
 
За словами директора КП "Житомирводоканал" , 2 тижні тому до нас приїхало велике насосне обладнання, за рахунок якого ми будемо перекачувати річку в зворотній бік. Хотілось би сказати, що ми повністю убезпечили себе від водної кризи. Певною мірою завдяки потужностям цього обладнання ми будемо виходити із складної ситуації, але зараз ми на порозі важкого періоду.”
 
Тож, у 2021 році Житомирводоканал продовжить працювати над масштабними проєктами реконструкції всього підприємства та боротьбою з природними явищами. Всі ми також можемо допомогти, використовуючи водний ресурс у своїх домівках з економією.