Інженерка відділу розвитку та модернізації виробництва Олена Князєва взяла участь у семінарі та тренінгу, організованому у рамках консультаційного проекту “Проведення дослідження “Підвищення ефективності комунальних послуг””Захід було організовано Мінрегіоном та Decon International GmbH для учасників проекту Розвитку міської інфраструктури-2” — 12 українських водоканалів, серед яких і КП “Житомирводоканал”.

На тренінгу учасники були ознайомлені з важливими аспектами підвищення технічної ефективності. Іноземні експерти ділилися досвідом очищення стічних вод, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці, а також нагляду за будівництвом. Учасники заходу та міжнародні експерти обговорили найважливіші виклики, які постали перед водно-каналізаційним господарством країни, зокрема проблему втрати води в системах водопостачання.

Експерт у сфері водопостачання та водовідведення Гельмут Вайдел, один із керівників проекту розвитку міської інфраструктури, у своєму виступі наголосив на тому, що одним із найважливіших завдань, яке стоїть перед кожним водоканалом, є оновлення мереж та здійснення ефективної діяльності з управління активами: “Робота водоканалів не є стійкою. Вона залежить від грошей, які надходять від споживачів, від інфраструктури, яка завжди потребує значних фінансових ресурсів. Нам необхідні інвестиції, технічна допомога у сфері управління активами, заміна мереж. Оновлення мереж дозволить зменшити частку нереалізованої води та подолати пастку активів”.


Гельмут Вайдел, аналізуючи проблему втрати водоканалами великих обсягів води, наголосив на тому, що однією із причин цієї проблеми є незаконні врізки у водопровідну систему недобросовісних громадян. Про те, яких масштабів вона може набути, засвідчує красномовний досвід перекладання мереж у одному із містечок Вірменії: після заміни мереж — втрати води стали більшими. Причиною ж цього стали незаконні врізки у новий водогін, незаконно здійснені громадянами, які хотіли споживати воду, але не хотіли платити за неї: “Саме тому у ході проектування слід враховувати культурне середовище”, порадив учасникам семінару консультант.

У рамках вищезгаданої програми комунальні підприємства спільно з українськими та міжнародними фахівцями у галузі водопостачання та водовідведення розроблять план підвищення ефективності водоканалів. Для кожного із учасників програми він буде унікальним і враховуватиме особливості функціонування підприємств.