Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав у використанні води. Житомир – одне із міст, яке  опинилося у кризовій ситуації, з якою раніше не стикалося – рівень води у наших водосховищах невпинно падає. Якщо на початку квітня у водосховищі Відсічне ми мали запас води  3000 тис м3, то станом на 9 квітня – 2910 тис м3. 

Щодня з водосховища на наші очисні споруди води надходить 70 тис м3 води, які ми очищаємо і транспортуємо житомирянам та мешканцям навколишніх сіл. За день наші абоненти споживають від 56 до 63 тис м3 води.

Якщо надалі ситуація не зміниться, води у водосховищі Відсічному вистачить на 38 діб.

Ми робимо все, що від нас залежить, щоб покращити ситуацію: нами були встановлені насоси, які качають воду з Тетерева і наповнюють нею водосховище, але наших зусиль – недостатньо. У випадку, якщо гідрометеорологічні умови не покращаться – ми змушені будемо перейди на погодинну подачу води.

Поки що ж звертаємося до вас із проханням більш раціонально споживати воду, не допускати безконтрольних та необґрунтованих втрат води:
1.Полагодьте або замініть несправну сантехніку та крани. Протікає унітаз та підтікає кран – це сотні і навіть тисячі літрів марно за місяць витраченої води.
2. Завжди щільно закривайте кран. З крана, який капає, витікає 24 літри води на добу.
3. Віддавайте перевагу душу, а не прийому ванни. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, ви витрачаєте максимум 100 літрів води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно води у два рази більше – до 200 літрів. 
4. Застосовуйте економні насадки-розпилювачі для душу.
5. Купуйте сантехніку-унітаз із двома режимами зливу. Унітаз із двома режимами зливу (повним і економним) дозволяє зекономити приблизно 15 літрів води в день для сім'ї з 3 чоловік.
6. Закривайте кран, коли чистите зуби та під час бриття. Для того, щоб прополоскати рот, наберіть склянку води. Це дозволить Вам заощадити до 45 літрів води – саме стільки витече в каналізацію через відкритий кран за 3 хвилини.